Jak dbać o czystość/porządek w pomieszczeniach biurowych?

Jak dbać o czystość/porządek w pomieszczeniach biurowych?

W miejscu pracy spędzamy sporo czasu, dlatego istotne jest, aby znajdujące się tam pomieszczenia były zadbane, przyjemne dla oka, pachnące. W czystym i dobrze zorganizowanym biurze pracuje się przyjemnie i komfortowo. Pamiętajmy o tym, że biuro jest również wizytówką firmy - zastanówmy się zatem, jak jest ono odbierane przez naszych klientów. Siedziba firmy może wzbudzić zaufanie klientów, ale może ich również skutecznie odstraszyć. W końcu chyba nikt nie lubi przebywać w obiektach zakurzonych, brudnych czy niekorzystnie pachnących.

 

Przedstawiamy kilka podpowiedzi dotyczących utrzymania czystości/porządku w pomieszczeniach biurowych.

Na co warto zwrócić uwagę?

 

1. Odpowiednie środki czyszczące, sprzęt, organizacja sprzątania

Na początek warto zastanowić się kto i kiedy będzie sprzątał pomieszczenia biurowe. Zadania można wykonać samodzielnie, zaangażować w poszczególne czynności wyznaczonych pracowników, zatrudnić osobę odpowiedzialną za sprzątanie. Popularnym rozwiązaniem jest powierzenie wykonywania czynności porządkowych profesjonalnej firmie sprzątającej. Biura należy sprzątać regularnie i dokładnie, skupiając się nie tylko na miejscach widocznych, ale również na zakamarkach, które na pierwszy rzut oka nie są dostrzegane. Bardzo ważne będzie używanie dobrego jakościowo sprzętu do sprzątania. Zazwyczaj przydaje się odkurzacz, wózek/wiadro do sprzątania, dobry jakościowo mop. Dobrze byłoby zainwestować w odpowiednie ścierki do sprzątania. Wiele z nich czyści skutecznie nawet bez użycia detergentu – jest to rozwiązanie wygodne, a przy tym oszczędne i korzystne dla środowiska. Do mycia szyb i luster bardzo dobrze sprawdzają się między innymi ścierki Vileda Proffesional (np. Vileda PVA micro).

W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór chemii profesjonalnej oraz chemii gospodarczej, która będzie pomocna w zakresie utrzymania czystości w pomieszczeniach biurowych.

Należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak odkładanie rzeczy na swoje miejsce czy systematyczne segregowanie dokumentów. Nie powinniśmy dopuszczać do pojawienia się bałaganu, który niekorzystnie wpływa na estetykę miejsca, a także na komfort naszej pracy. W pomieszczeniach biurowych przydają się również kosze na odpady.

 

2. Dezynfekcja określonych powierzchni w pomieszczeniach biurowych

Poszukując odpowiedniego środka do dezynfekcji należy określić, do jakiego typu powierzchni będzie używany. Powinien skutecznie usuwać szkodliwe mikroorganizmy, musi być przy tym być bezpieczny dla konkretnej powierzchni.

Na rynku dostępnych jest wiele środków do dezynfekcji powierzchni – są to preparaty do dezynfekcji powierzchni zawierające alkohol (np. Suma Alcohol Spray D4.12), jak i preparaty do dezynfekcji powierzchni bez zawartości alkoholu (np. Oxivir Sporicide). Ciekawym, a przy tym łatwym w zastosowaniu rozwiązaniem są chusteczki do dezynfekcji powierzchni (np. Oxivir Excel Wipe).

Zobacz wpis " Profesjonalne i skuteczne produkty do dezynfekcji powierzchni"

 

3. Świeże powietrze / przyjemny zapach w pomieszczeniach

Pamiętajmy, że niezwykle ważne jest świeże powietrze w pomieszczeniach, systematyczne wietrzenie wnętrz. Rozważyć można również zainwestowanie w profesjonalny oczyszczacz powietrza, który poprawi jakość powietrza w pomieszczeniach biurowych – a to korzystnie wpłynie na nasze zdrowie, samopoczucie.

Zobacz wpis: „Jak wybrać oczyszczacz powietrza?”.

W niektórych miejscach zastosowanie znajdują dobre jakościowo odświeżacze powietrza i neutralizatory zapachów. Odpowiedni zapach może przywoływać miłe wspomnienia, może kojarzyć nam się z luksusem, profesjonalizmem.

 

4. Dobrze wyposażona łazienka

Jeśli łazienka biurowa zostanie wyposażona w pewne przydatne sprzęty, utrzymanie porządku w tym miejscu będzie znacznie łatwiejsze. Zapomnimy o rozlanym mydle, jeśli zakupimy podajnik dozujący odpowiednie porcje preparatu. Wiele pojemników posiada mechanizm zabezpieczający mydło przed przypadkowym wypłynięciem/rozlaniem. Zdecydowanie przydają się również dozowniki na papier toaletowy, dozowniki na ręczniki papierowe. Papiery umieszczone w pojemnikach mają swoje stałe miejsce, nie są przekładane z kąta w kąt. Wybierając podajniki dozujące pojedyncze porcje papieru/ręcznika możemy dodatkowo zaoszczędzić (ograniczone jest marnowanie wkładów, wyciąganie zbyt dużej ilości papieru).

Do osuszania rąk zastosować można również klasyczną suszarkę do rąk lub kieszeniową suszarkę do rąk.

Zobacz również wpisy: „Czy warto zainwestować w dozowniki łazienkowe”, „Jak wybrać suszarkę do rąk”.

 

Na koniec kilka słów o… zapchanej toalecie

Zapchana toaleta w firmie z pewnością nie jest powodem do radości. Nie prezentuje się estetycznie, nie pachnie też ciekawie. Problem należy zatem usunąć możliwie szybko i zastanowić się, czym został spowodowany. Przyczyny mogą być różne, a jedna z nich to wyrzucanie ręczników papierowych do toalety. Jak można sobie poradzić z taką sytuacją? Przede wszystkim należy przypominać o tym, że zużyte ręczniki powinny lądować w koszu. Taki komunikat można umieścić w widocznym miejscu. Zakupić warto również specjalne ręczniki papierowe, które po przypadkowym wyrzuceniu do toalety rozpuszczają się w wodzie - Papernet 411169.

Zobacz wpis: „Jak uniknąć problemu zapchania toalety ręcznikami papierowymi”.

Właścicielem niniejszej witryny jest firma Linea Jakubczyk - Kłeczek Spółka Jawna. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela strony.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Linea Jakubczyk – Kłeczek Spółka Jawna | ul. Technologiczna 44 | 35-213 Rzeszów | tel.kom.: 730 994 188 | mail: sklep@elinea.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium