Maszyny czyszczące marki Taski - poradnik

Taski swingo 1850 BMS Euro

Przedstawiamy pytania oraz odpowiedzi, które mogą być pomocne przy zakupie maszyny czyszczącej. W prezentowanym poradniku poruszamy między innymi zagadnienia dotyczące przydatności, wydajności, sposobu użytkowania urządzeń marki Taski. Omawiamy wiele tematów, które są istotne podczas podejmowania decyzji o wyborze maszyny. 

 

Wskazówki dotyczące wyboru i użytkowania maszyn czyszczących marki Taski

 

Jak wybrać odpowiednią maszynę czyszczącą?

Przed wyborem maszyny czyszczącej konieczne jest uzyskanie odpowiedzi na podstawowe pytania:

  • jak dużą powierzchnię chcemy umyć jednorazowo?
  • ile mamy na to czasu?
  • ile razy dziennie chcemy umyć daną powierzchnię?

Powyższe pytania pozwalają dobrać właściwe urządzenie pod względem pojemności baterii, parametrów czyszczenia oraz wielkości zbiorników. Praca z urządzeniem bateryjnym wymaga wdrożenia odpowiedniego systemu i organizacji pracy, a przede wszystkim dobrej komunikacji pomiędzy operatorami urządzenia (jeżeli jest ich wielu).

Często głównym ograniczeniem przy wyborze urządzenia czyszczącego jest budżet, ale w wielu przypadkach nie warto na tym przesadnie oszczędzać. Kupując nieodpowiednie urządzenie (np. zbyt małe, z niewystarczającą pojemnością baterii, z zasilaniem niedopasowanym do specyfiki obiektu) utrudniamy osobom sprzątającym sprawną pracę i narażamy je na niepotrzebny stres. Dobrym rozwiązaniem jest zaproszenie nas na prezentację, dzięki czemu już na miejscu dobieramy urządzenie pod warunki panujące w konkretnym obiekcie. Dbając o dobre imię marki, ale przede wszystkim o zadowolenie naszych Klientów gwarantujemy rzetelną pomoc, mając na uwadze również ich portfele.

 

Czym wyróżniają się maszyny czyszczące marki Taski?

Profesjonalne automaty szorująco-zbierające marki Taski wyróżniają się bardzo dobrą jakością, funkcjonalnością, wygodą użytkowania. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szerszymi informacjami na temat specyfiki urządzeń, zamieszczonymi we wpisie „Profesjonalne maszyny czyszczące Taski swingo” oraz "Nowa linia wyjątkowych maszyn czyszczących Taski Ultimaxx"

 

Czy sprzątanie z użyciem maszyny czyszczącej marki Taski wymaga użycia dużej siły?

Sprzątanie z użyciem maszyny czyszczącej marki Taski nie wymaga użycia dużej siły. Manewrowanie urządzeniami jest wygodne i bezproblemowe.

Urządzenia marki Taski słyną z łatwości ich obsługi, dlatego cieszą się ogromnym powodzeniem w firmach usługowych, w których sprzętem czyszczącym pracuje się wiele godzin dziennie. Wiele modeli posiada wbudowany napęd, dzięki któremu poruszanie się maszyną o wadze około 250 kg nie sprawia żadnego problemu zarówno mężczyznom, jak i kobietom. W maszynach szorująco-zbierających Taski swingo, które nie są wyposażone w trakcję konstrukcja napędu szczotki pełni pośrednio rolę takiego napędu. Ruch obrotowy sprawia, że sterowanie również takim urządzeniem jest proste i nie wymaga dużego wysiłku.

 

Czy maszyna nie uszkodzi podłóg, ścian, mebli?

Każda maszyna Taski na obudowie szczotki i listwie ssącej posiada kółka odbojowe, które chronią ściany i meble przed zarysowaniem czy uszkodzeniem.

Maszyna może uszkodzić podłogę tylko wtedy, gdy operator zastosuje niewłaściwy element szorujący lub nieodpowiednią chemię. W związku z tym stawiamy olbrzymi nacisk na możliwość poznania powierzchni i warunków panujących w obiekcie zanim przedstawimy ofertę urządzenia. Niezbędne jest bowiem takie dobranie urządzenia, akcesoriów i środków chemicznych, aby czyszczenie było efektywne, bezpieczne dla ludzi i otoczenia oraz oczywiście spełniało wymagania Klienta. Poznaniu obiektu i panujących na nim warunków najczęściej służy prezentacja, podczas której już u Klienta możemy dobrać i zastosować określoną technologię czyszczenia. Klient zaś na jej podstawie może dokonać przemyślanej i świadomej decyzji zakupowej.

 

Jakie środki chemiczne należy stosować w maszynach marki Taski?

W urządzeniach marki Taski należy stosować środki właściwe, które zostały dobrane przez odpowiednią osobę ze względu na specyfikę powierzchni i rodzaj urządzenia. W automatach szorująco-zbierających oraz maszynach do prania wykładzin/dywanów czy odkurzaczach ekstrakcyjnych bezwarunkowo muszą być stosowane preparaty niepieniące, żeby nie powodować ryzyka zatarcia silnika ssącego. W urządzeniach jednotarczowych można stosować praktycznie dowolny preparat chemiczny, gdyż nie mają one silnika ssącego, zatem nie występuje prawdopodobieństwo jego zalania. Do wszystkich maszyn marki Taski najbezpieczniej jest używać preparatów dedykowanych przez producenta, czyli wytworzonych przez firmę Diversey. Mamy wtedy pewność, że oba te elementy będą ze sobą właściwie współgrać.

 

Czy obsługa urządzenia jest trudna?

Obsługa maszyn marki Taski jest prosta i intuicyjna. Wszystkie funkcje urządzenia są bardzo czytelnie oznaczone i uruchamiane w sposób jednoznaczny. Panele sterowania są przejrzyste i nawet w najmniejszym stopniu nie komplikują pracy operatora. Producent do maksimum ułatwił również obsługę urządzenia w zakresie jego przygotowania do pracy i czyszczenia niezbędnych elementów. Mamy tu wyraźnie oznakowane elementy na kolor rażąco żółty, które operator powinien skontrolować pod względem stanu zużycia i odpowiedniego utrzymania w czystości. W linii swingo są to: filtr koszykowy, filtr powietrza, filtr czystej wody, element szorujący oraz ssawa zbierająca. W bardzo szybki i łatwy sposób te elementy się zakłada, zdejmuje i czyści.

 

Film instruktażowy dot. automatów szorująco-zbierających Taski swingo.

 

Film instruktażowy dot. "żółtych punktów kontrolnych" w maszynach Taski swingo. 

 

Jaka maszyna sprawdzi się najlepiej w miejscach o dużym natężeniu ruchu?

W obiektach, w których mycie ma miejsce podczas poruszania się osób bezwzględnie zalecamy urządzenia zasilane bateryjne. Dają one nieograniczoną mobilność oraz bezpieczeństwo (żadna z przechodzących w pobliżu osób nie potknie się o rozciągnięty na podłodze kabel zasilający). Wysoka jakość osuszania podłogi jaką oferują maszyny Taski dodatkowo zmniejsza ryzyko poślizgu nawet bezpośrednio po drodze przejazdu urządzenia.

 

Kiedy warto kupić maszynę czyszczącą bateryjną, a kiedy elektryczną?

W zdecydowanej większości zapytań polecamy maszynę zasilaną akumulatorami. Decydującym czynnikiem jest brak kabla zasilającego ciągnącego się za urządzeniem, co daje nieograniczoną mobilność oraz bezpieczeństwo osób poruszających się po obiekcie w trakcie czyszczenia. Ponadto większość maszyn bateryjnych posiada własny napęd, który zdecydowanie ułatwia pracę i sterowanie urządzeniem.

Największą zaletą maszyny kablowej jest przede wszystkim czas pracy, którego nie ogranicza pojemność baterii i stan ich naładowania, a jedynie to, czy w gniazdku płynie prąd. Maszyną taką możemy pracować praktycznie cały dzień bez chwili przystanku. Mimo tej ogromnej zalety największym ograniczeniem i niebezpieczeństwem jest kabel zasilający, stale ciągnący się za urządzeniem. Poza tym przez kabel przepływa wysokie napięcie, czyli 230V, a nie jak w przypadku maszyn bateryjnych całkowicie bezpieczne 24V. Oczywiście kable są bardzo dobrze zabezpieczone, jednakże ryzyko zawsze istnieje.

Maszyny zasilane kablowo właśnie ze względu na nieograniczony czas pracy oraz mniejszy ciężar ułatwiający transport najczęściej są używane w firmach usługowych do czyszczenia pobudowlanego oraz w obiektach użyteczności publicznej do czyszczenia podłóg w godzinach ich zamknięcia.

 

Czy trzeba pilnować procesu ładowania i wyłączać ładowarkę o ściśle określonej porze?

Ładowarki w maszynach Taski są w pełni automatyczne, co oznacza, że ładują akumulatory ściśle dobranymi parametrami, które są w nich zaprogramowane. Dzięki temu ładowarka nie potrzebuje jakiejkolwiek kontroli ze strony użytkownika. Gdy baterie osiągną zadany poziom napięcia ładowarka rozłącza się samoczynnie i przechodzi w stan konserwacji. W razie potrzeby urządzenie może być stale podpięte do ładowania nawet 2-3 dni bez ryzyka uszkodzenia baterii.

 

Skąd wiemy czy maszyna jest naładowana/rozładowana?

Zarówno o stanie naładowania, jak i rozładowania baterii w maszynach Taski informują nas stosowne kontrolki znajdujące się na panelu sterowania, czyli w miejscu doskonale widocznym. Osobna kontrolka pokazuje stan rozładowania akumulatorów podczas pracy urządzeniem, zaś inna pokazuje kiedy możemy bezpiecznie odłączyć maszynę od ładowania.

 

Jaką powierzchnię umyję maszyną/jaka jest wydajność maszyny?

Wydajność maszyn Taski swingo można określić w bardzo prosty sposób. Producent zamieścił bezpośrednią informację o tym jaką powierzchnię umyjemy w czasie 1 godziny pracy urządzeniem w nazwie poszczególnych modeli, np.

  • swingo 455B -wydajność 455 m2/godzinę
  • swingo 755B - wydajność 755 m2/godzinę
  • swingo 955B - wydajność 955 m2/godzinę

Istotne jest, że podana wydajność to wartość praktyczna, czyli faktyczna wielkość powierzchni, którą umyjemy danym modelem urządzenia w ciągu 1 godziny (biorąc pod uwagę optymalną prędkość poruszania się operatora z urządzeniem, spowolnienia spowodowane omijaniem przeszkód oraz przestoje na opróżnienie i napełnienie zbiorników).

Spotykaną czasem praktyką jest podawanie przez niektórych producentów lub dystrybutorów wydajności teoretycznej takich urządzeń, która jest niemal dwa razy większa niż praktyczna. Jest ustalana bowiem w oparciu o maksymalne parametry pracy (np. maksymalna prędkość poruszania się, brak przestojów na wymianę płynów w zbiornikach, itp.). Zalecamy zatem zwracanie uwagi na tą kwestię, gdyż teoretycznie urządzenie może być odpowiednie do danej powierzchni, zaś w praktyce może sobie nie poradzić (np. pod względem pojemności baterii).

 

Jaka jest różnica między maszyną szorująco-zbierającą, szorowarką, polerką?

Maszyna szorująco-zbierająca służy do codziennego mycia i pielęgnacji posadzek. Urządzenie tego typu łączy w sobie dwie funkcje: czyszczenie posadzki poprzez szorowanie stosownie dobranym akcesorium (standardowo szczotka lub pad szorujący) oraz osuszanie wyczyszczonej powierzchni dzięki listwie zbierającej (za jej pośrednictwem odbywa się zasysanie zanieczyszczeń do zbiornika brudnego). Maszyna szorująco-zbierająca pozwala szybko i sprawnie usunąć zanieczyszczenia z dosyć dużej powierzchni, jednocześnie pozostawiając ją suchą. Dzięki temu niemalże bezpośrednio po zmyciu powierzchni można ją użytkować. Zasilanie bateryjne daje dodatkowo nieograniczoną mobilność i możliwość poruszania się nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

 

Szorowarka, czyli jednotarczowa maszyna szorująca to urządzenie wszechstronne i wielofunkcyjne. W odróżnieniu od maszyny szorująco-zbierającej nie posiada funkcji osuszania posadzki, dlatego z reguły używa się ją w zestawie z odpowiednim odkurzaczem, np. Taski Vacumat. Oprócz wszechstronności głównym atutem jest większa niż w maszynie szorująco-zbierającej siła docisku elementu szorującego (w zależności od modelu 37-54 kg), co maksymalizuje oddziaływanie mechaniczne na powierzchnię. W niektórych urządzeniach np. Ergodisc HD ten ciężar można zwiększyć dodatkowym obciążnikiem aż o 10 kg. Szorowarka przeznaczona jest gównie do czyszczenia okresowego i gruntownego, gdy mamy do czynienia z dużymi zabrudzeniami. Ze względu na różnorodność akcesoriów, które możemy zastosować urządzenia jednotarczowe cieszą się powodzeniem w obiektach hotelowych czy szpitalach. Urządzenia doceniają zdecydowanie także firmy usługowe, które wykorzystują niemalże wszystkie ich funkcje.

Do czego można wykorzystać szorowarkę?

  • doczyszczanie starych i uporczywych zabrudzeń dzięki wolnym obrotom i dużej sile nacisku
  • doczyszczanie i usuwanie starej powłoki zabezpieczającej (polimeru) przed położeniem nowej na podłogach typu linoleum czy PCV
  • pranie wykładzin na mokro za pomocą miękkiej szczotki (szamponowanie)
  • pranie wykładzin suchą pianą przy pomocy pianownicy
  • froterowanie płytek podłogowych na sucho
  • olejowanie i froterowanie podłóg drewnianych
  • szlifowanie i obróbka parkietu dzięki możliwości zastosowania układu odsysającego pyły
  • szlifowanie i krystalizacja posadzek kamiennych

 

Polerka to urządzenie, które posiada wysokie obroty elementu trącego (powyżej 1000 obrotów/minutę) oraz mały docisk. Polerki mają zastosowanie wyłącznie do zwiększania połysku powierzchni (wykładzin PCV, kamienia, płytek szkliwionych) oraz utwardzania polimeru po jego położeniu. Poprzez delikatne tarcie pada polerującego o podłogę i wytwarzającą się wtedy temperaturę można szybko osiągnąć efekt połysku. W urządzeniu Ergodisc 1200 mamy do dyspozycji elektryczny spryskiwacz, którym dodatkowo możemy nanosić preparat nabłyszczający.

 

Czy w firmie Linea można wypożyczyć automat szorująco-zbierający?

Tak - oferujemy najem krótko, jak i długoterminowy. Ogromną zaletą najmu jest objęcie urządzenia gwarancją przez cały ten okres oraz możliwość rozliczania stawki najmu w koszty. Przy najmie długoterminowym Klientowi oferowane są nowe urządzenia.

 

Czy można zobaczyć przed zakupem jak działa urządzenie?

Tak, organizujemy bezpłatne prezentacje oferowanych maszyn czyszczących, pomagamy dobrać odpowiednie urządzenie do specyfiki miejsca. W celu uzgodnienia terminu, szczegółów prezentacji, zapraszamy do kontaktu. Przeprowadzamy także szkolenia po zakupie urządzenia - z zakresu obsługi maszyny czyszczącej. Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem zarówno na etapie zakupu, jak i użytkowania sprzętu.

Jesteśmy Autoryzowanym Dealerem urządzeń marki Taski. Prowadzimy Autoryzowany Punkt Serwisowy Taski.

Certyfikat_Linea Autoryzowany Dostawca Maszyn Taski

Właścicielem niniejszej witryny jest firma Linea Jakubczyk - Kłeczek Spółka Jawna. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela strony.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Linea Jakubczyk – Kłeczek Spółka Jawna | ul. Technologiczna 44 | 35-213 Rzeszów | tel.kom.: 730 994 188 | mail: sklep@elinea.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium