Dozowniki płynów dezynfekcyjnych – co warto wiedzieć przed zakupem?
Dozownik IntelliCare marki Diversey

Systematyczne mycie rąk to niewątpliwie bardzo istotny aspekt dbania o higienę. Dzięki dokładnemu, prawidłowemu myciu rąk ograniczamy ryzyko przenoszenia wielu chorobotwórczych mikroorganizmów. W pewnych sytuacjach konieczna jest także profesjonalna dezynfekcja, która (właściwie przeprowadzona) zapewnia bardzo wysoki poziom higieny. 

Dozowniki płynów dezynfekcyjnych rewelacyjnie sprawdzają się w miejscach, w których zapewnić należy wysokie standardy higieny (np. gabinety lekarskie, szpitale). Omawiane podajniki użytkuje się wraz z odpowiednim preparatem do dezynfekcji. Istotne jest, aby dozownik obsługiwać w sposób prawidłowy.

Ze względu na sposób uruchamiania/obsługi wyszczególnić można takie rodzaje dozowników płynów dezynfekcyjnych jak dozowniki automatyczne i dozowniki manualne. Ciekawym rozwiązaniem są również dozowniki łokciowe.

 

Automatyczne dozowniki płynów dezynfekcyjnych

Dozowniki automatyczne uruchamiane są w sposób bezdotykowy, co zapewnia bardzo wysoki poziom higieny. Dzięki podawaniu odpowiednich porcji preparatu dezynfekcyjnego minimalizowane są straty, dozowana jest optymalna ilość środka. Jest to rozwiązanie higieniczne i wydajne. 

Dozownik bezdotykowy IntelliCareDozownik bezdotykowy IntelliCare marki Diversey

 

Łokciowe dozowniki płynów dezynfekcyjnych

Dozowniki łokciowe obsługiwane są dotykowo, za pomocą łokcia. Pozwala to uniknąć kontaktu podajnika z dłońmi. Omawiany sposób obsługi również zapewnia wysoki poziom higieny, sprawdza się w wielu miejscach. Dozowniki łokciowe należycie spełniają swoje zadanie, są proste w obsłudze.

Dozownik łokciowy firmy TemcaDozownik łokciowy firmy Temca

 

Manualne dozowniki płynów dezynfekcyjnych

Dozowniki manualne obsługiwane są dotykowo. Wyróżnia je między innymi prosty mechanizm działania, łatwa i intuicyjna obsługa.

Dozownik manualny IntelliCare marki Diversey

Dozownik manualny IntelliCare marki Diversey

 

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy wyborze dozownika płynów dezynfekcyjnych?

Przedstawiamy kilka podpowiedzi:

  • wygodna, bezproblemowa, higieniczna obsługa
  • solidna i odporna na uszkodzenia obudowa
  • zastosowanie dobrych jakościowo komponentów
  • łatwe utrzymanie podajnika w czystości
  • łatwy montaż
  • obecność przydatnych zabezpieczeń (np. zamykanie na kluczyk chroni przed przypadkowym otworzeniem pojemnika przez nieupoważnione osoby).

 

Zachęcamy do zapoznania się z dozownikami mydła i płynów dezynfekcyjnych oraz preparatami do dezynfekcji, dostępnymi w naszym sklepie. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium