Czym się kierować przy wyborze papieru toaletowego?

Czym się kierować przy wyborze papieru toaletowego?

Papier toaletowy kiedyś i dziś

Z dobrodziejstw papieru toaletowego cieszymy się od stosunkowo niedługiego czasu. Przed jego wynalezieniem radzono sobie na różne sposoby – mniej i bardziej kreatywne. Pierwsze papiery toaletowe nieco różniły się od tych, które dostępne są współcześnie. Dziś używanie papieru toaletowego jest dla nas oczywiste. 

Obecnie nie mamy problemu z dostępnością papieru toaletowego. Nie zawsze jednak tak było. Niektórzy z nas pamiętają jeszcze czasy, kiedy za szarym papierem stało się w kolejkach „wieki”, a każda rolka była niezwykle cenna.

Warto korzystać z możliwości wyboru, jaki obecnie mamy. Zachęcamy do kupowania takiego papieru, który jest dobry jakościowo i wydajny nie tylko w swoim opisie. Papier toaletowy może być mniej lub bardziej przyjemny dla skóry, a nawet przyjazny dla środowiska. Zwracajmy zatem uwagę na jego jakość, rozmiar/długość, chłonność, wytrzymałość.

 

Istotne elementy dotyczące wyboru papieru toaletowego

Przy wyborze papieru toaletowego ważne jest między innymi to, jakie są właściwości konkretnego produktu (np. miękkość, długość rolki), a także gdzie i jak intensywnie będzie użytkowany. Inne rozwiązania polecane są do obiektów o niskim natężeniu ruchu (np. mieszkanie, małe biuro), a inne do toalet intensywnie eksploatowanych (np. galeria handlowa, duża firma). Użytkowanie papieru ułatwia także podział na odpowiednie "porcje".

 

  • Jakość papieru

Papier toaletowy powinien być miękki i delikatny dla skóry, a przy tym odpowiednio chłonny, wytrzymały. Papier dobry jakościowo jest wydajny, bezproblemowy w użytkowaniu, nie strzępi się i nie urywa przypadkowo. 

Należy zdecydowanie unikać kupowania papieru kiepskiej jakości. Może się zdarzyć, że zamiast niego użyte zostaną znajdujące się w pomieszczeniu ręczniki papierowe. Z pewnością nie będzie to dobre rozwiązanie. Wyrzucanie ręczników do toalety może skutkować jej szybkim zapchaniem, powoduje problemy z kanalizacją. Jeśli zatem w konkretnym obiekcie pojawiają się problemy z wyrzucaniem ręczników do toalety, warto zastanowić się jakie są tego przyczyny. Jednym z powodów może być częsty brak papieru toaletowego lub bardzo zła jakość papieru i używanie zamiennie ręczników.

 Temat zapchania toalety ręcznikami papierowymi poruszamy również we wpisie: „Jak uniknąć problemu zapchania toalety ręcznikami papierowymi”.

 

  • Długość, rozmiar papieru/ gramatura/ warstwy

Przy wyborze papieru toaletowego warto zwrócić uwagę na to jaka jest długość papieru w rolce czy też ilość listków w konkretnym opakowaniu. Nie bez znaczenia jest także ilość rolek w opakowaniu. Dzięki zwracaniu uwagi na z pozoru drobne szczegóły możemy sporo zaoszczędzić. Jedna rolka można znacznie różnić się ilością papieru od drugiej. Jeśli wybieramy papier toaletowy w listkach, również powinniśmy zapoznać się z pojemnością opakowania. Dobrze jest zwracać uwagę na gramaturę papieru toaletowego, ilość zastosowanych warstw.

 

  • Zastosowany surowiec / kolor papieru toaletowego

Zakupić można zarówno papier toaletowy wykonany z makulatury, jak i papier toaletowy wykonany z celulozy. Zarówno dobry jakościowo papier z makulatury, jak i dobry jakościowo papier z celulozy należycie spełnia swoje zadania. W naszym asortymencie obecne jest jedno i drugie rozwiązanie.

Papier toaletowy może mieć różne kolory. Zastosowane mogą być na nim również ciekawe wzorki. Wybór koloru papieru toaletowego to sprawa indywidualna. Nie brakuje zarówno zwolenników śnieżnobiałych rolek, które kojarzą się nierzadko z luksusem, jak i zwolenników papieru w odcieniach naturalnej szarości. 

 

Papier toaletowy a troska o środowisko naturalne

Wybierając papier toaletowy możemy wyrazić swoją troskę o środowisko naturalne. W naszym sklepie zakupić można ekologiczny papier toaletowy Lucart EcoNatural, który powstaje w wyniku przetworzenia opakowań kartonowych po napojach. Omawiany papier tworzony jest z niewybielonych włókien celulozy, ma estetyczny, jasnobrązowy kolor.

Jeśli chcesz poznać lepiej temat ekologicznych produktów Lucart EcoNatural, zachęcamy Cię do lektury tekstu: „Ekologiczne papiery i dozowniki Lucart EcoNatural”.

Warto pamiętać, że przejawem troski o środowisko naturalne jest również rozsądne gospodarowanie papierem. Powinniśmy zdecydowanie unikać marnowania papieru.

Ekologicznym rozwiązaniem może być także papier toaletowy wytwarzany z makulatury. Oferujemy szeroki wybór tego typu produktów.

 

Czy dozownik może ograniczyć zużycie papieru toaletowego?

Zdecydowanie tak. Używając odpowiedniego dozownika na papier toaletowy możemy ograniczyć jego zużycie. Papier ma swoje stałe miejsce, nie jest odkładany w miejsca przypadkowe. Pojemnik chroni papier przed przypadkowym zmoknięciem czy zabrudzeniem. Wybierając wysokiej klasy dozownik zapewniamy użytkownikom odpowiedni poziom higieny.

 Zapoznaj się z artykułem: „Czy warto zainwestować w dozowniki łazienkowe”.

 

Papiery toaletowe w sklepie Linea

Papiery toaletowe dostępne w naszym sklepie są dobre jakościowo i wydajne. Posiadamy rozwiązania cenionych marek, które są komfortowe i bezproblemowe w użytkowaniu. Są to papiery toaletowe w małych rolkach, papiery toaletowe w dużych rolkach, papiery toaletowe w listkach, a także papiery toaletowe bez gilzy. Wybrać można takie rozwiązanie, które w konkretnej toalecie sprawdzi się optymalnie.

W naszej ofercie znajduje się między innymi innowacyjny papier toaletowy Papernet Bio Tech 407574, który pomaga utrzymać systemy rur oraz instalacje kanalizacyjne w czystości. Zamieszczony poniżej filmik firmy Papernet w ciekawy sposób pokazuje jak działa technologia Bio Tech.

 

Jeśli chcesz uzyskać profesjonalną poradę przy wyborze papieru czy też dozownika na papier toaletowy – skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać rozwiązanie, które zapewni komfort użytkowania, wydajność, pomoże ograniczać ewentualne straty papieru.

Właścicielem niniejszej witryny jest firma Linea Jakubczyk - Kłeczek Spółka Jawna. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela strony.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Linea Jakubczyk – Kłeczek Spółka Jawna | ul. Technologiczna 44 | 35-213 Rzeszów | tel.kom.: 730 994 188 | mail: sklep@elinea.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium