Czyste i odpowiednio wyposażone toalety szkolne

Czyste i odpowiednio wyposażone toalety szkolne

Zadbane, dobrze wyposażone toalety szkolne

W każdej placówce edukacyjnej powinny być obecne odpowiednio wyposażone i utrzymane w należytej czystości toalety. Z toalet szkolnych korzysta wiele osób – zatem w sposób szczególny należy zadbać o to, by korzystanie z nich było bezproblemowe i bezpieczne. Istotne będzie nie tylko systematyczne sprzątanie miejsca, ale również pilnowanie, aby nie zabrakło tam niezbędnych środków higieny. Nie bez znaczenia jest wygląd łazienki, jakość znajdujących się w niej urządzeń. Korzystanie z pomieszczenia nie może być dla dzieci stresujące.

Konieczne jest zadbanie, aby w toalecie szkolnej nie brakowało papieru toaletowego oraz mydła do rąk. Należy zapewnić również możliwość dokładnego i higienicznego osuszania dłoni za pomocą ręczników papierowych lub suszarki do rąk.

 

Przydatne dozowniki na papier, mydło, ręczniki

O tym, że w toalecie muszą być obecne umywalki czy urządzenia WC chyba nie trzeba przypominać. Pamiętać jednak należy, że podstawowe wyposażenie toalety to za mało. Zakupić warto również przydatne dozowniki i pojemniki – na mydło, papier toaletowy, ręczniki papierowe. Dzięki umieszczeniu papieru i mydła w odpowiednich pojemnikach zapewniona jest ochrona produktu – przed wypadnięciem, zmoczeniem. Ograniczone jest marnowanie wkładów. Podajniki wpływają korzystnie na wydajność papieru oraz mydła, zapewniają należyte standardy higieny. 

 

Dozowniki w sklepie Linea

W ofercie sklepu Linea znajduje się szeroki wybór przydatnych podajników. Są to między innymi dozowniki na papier toaletowy, dozowniki na ręczniki papierowe, dozowniki na mydło i preparaty dezynfekcyjne. Cechuje je zdecydowana funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Pojemniki są solidne i bardzo dobre jakościowo.

Montaż dostarczanych przez nas dozowników jest prosty i nie zajmuje dużo czasu. Jeśli pojawi się taka potrzeba – w miarę możliwości możemy pomóc klientom z regionu przy montażu dozowników zakupionych w naszym sklepie. Mamy bardzo duże doświadczenie w tym zakresie. Podpowiadamy jak rozmieścić urządzenia, aby korzystanie z nich było maksymalnie wygodne.

Dozowniki za symboliczną złotówkę ? Sprawdź naszą ofertę!

Przy zakupie odpowiedniej ilości papieru/mydła w sklepie Linea, dozownik nabyć można za symboliczną złotówkę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą: „Dozowniki za 1 zł”.

 

Ręczniki papierowe czy suszarka do rąk?

Naszym zdaniem zarówno ręczniki papierowe, jak i profesjonalna suszarka do rąk należycie spełniają swoje zadania. W jednym i drugim przypadku zalecamy, by postawić na jakość i sprawdzone rozwiązania.

Ręczniki warto umieścić w podajniku, który dozuje pojedyncze odcinki papieru. Pojedyncze dozowanie ręczników ogranicza straty papieru, przypadkowe wyciąganie zbyt dużej ilości ręczników. 

Przy wyborze suszarki do rąk dobrze byłoby zwrócić uwagę na poziom emitowanego hałasu. Z suszarki w szkole korzystają dzieci, zatem urządzenie musi być bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Do szkół polecamy suszarkę do rąk Warmtec MDF 2000 srebrną oraz suszarkę do rąk Warmtec MDF 2000 białą. Cechuje ją ciche działanie oraz łagodny start, co ma bardzo duże znaczenie w toaletach szkolnych. Dłonie osuszane są sprawnie i równomiernie, zapewnione jest bezdotykowe uruchamianie i wyłączanie urządzenia. Atutem suszarki jest dodatkowo ekonomiczna eksploatacja.

 

Jakość papieru toaletowego, a jego wydajność

Dobry jakościowo papier toaletowy umiejscowiony w odpowiednim dozowniku może pomóc nam zaoszczędzić. Zużywa się go mniej niż papieru, który ciągle się urywa i strzępi. Stosowanie papieru toaletowego złej jakości lub częste braki papieru mogą spowodować, że zamiast niego użyte zostaną ręczniki papierowe. Zdecydowanie nie będzie to dobre rozwiązanie.

 

Problem zapychania toalet ręcznikami papierowymi

Problem zatykania toalet ręcznikami papierowymi może pojawić się nie tylko w szkołach, ale również w innych często uczęszczanych miejscach. Zachęcamy do zastanowienia się nad tym, czym może być spowodowana taka sytuacja. Jako przykład można podać wspomniane już wyżej częste braki papieru toaletowego czy też brak kosza na odpady.

Zapraszamy do zapoznania się z poradami zamieszczonymi na naszym blogu: „Jak uniknąć problemu zapchania toalety ręcznikami papierowymi”.

 

Na koniec kilka słów na temat sprzątania w szkołach

Sprzątaniem w szkole powinny zajmować się wyznaczone do tego osoby, posiadające niezbędną wiedzę w omawianym zakresie. Stosowanie profesjonalnych środków czystości wymaga precyzji, preparaty muszą być używane w sposób prawidłowy. Pamiętać należy o zachowaniu środków ostrożności i sprzątaniu z należytą starannością.

W szkołach zdecydowanie przydają się wózki i wiadra do sprzątania. Z pomocą kompleksowo wyposażonych zestawów sprzątających można nie tylko umyć podłogę, ale również przewieźć określone przybory, akcesoria do sprzątania. Przemieszczanie się z takim sprzętem jest bezproblemowe, sprawnie docieramy w różne miejsca. 

Sprzęt, akcesoria, preparaty do sprzątania w wielu przypadkach warto dopasować do specyfiki konkretnego miejsca, m.in. do wielkości obiektu.

 

Profesjonalne doradztwo w sklepie Linea

Jeśli chcesz wyposażyć placówkę edukacyjną lub inny obiekt w niezbędne urządzenia/produkty do sprzątania i utrzymania higieny – chętnie pomożemy w doborze odpowiednich rozwiązań.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu: tel. 730 994 188, e-mail: sklep@elinea.com.pl.

Właścicielem niniejszej witryny jest firma Linea Jakubczyk - Kłeczek Spółka Jawna. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela strony.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Linea Jakubczyk – Kłeczek Spółka Jawna | ul. Technologiczna 44 | 35-213 Rzeszów | tel.kom.: 730 994 188 | mail: sklep@elinea.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium