Jak dbać o podłogi sportowe PCV?

Taski Jontec Asset

Podłogi sportowe spełniają konkretne wymagania, mają określone właściwości (np. wytrzymałość, odporność na ścieranie, właściwości antypoślizgowe). Należy dbać o nie w sposób odpowiedni, stosując przeznaczone do tego typu powierzchni preparaty. Środki czystości czy też sprzęty nie mogą w żadnym wypadku oddziaływać niekorzystnie na podłogę.

 

Mycie i pielęgnacja podłóg sportowych PCV z rozwiązaniami marki Diversey

Firma Diversey posiada w swojej ofercie bardzo dobre jakościowo preparaty, przeznaczone do mycia i pielęgnacji podłóg sportowych PCV. Są to zarówno środki do czyszczenia bieżącego, środki do czyszczenia okresowego, jak i środki do czyszczenia gruntownego.

 

Czyszczenie bieżące podłóg sportowych PCV

Czyszczenie bieżące wiąże się z systematycznym usuwaniem codziennych zanieczyszczeń. Regularne dbanie o powierzchnię zapobiega nagromadzeniu się zabrudzeń, które wpływają niekorzystnie na właściwości podłogi. Do mycia bieżącego podłóg sportowych PCV zastosować można taki preparat jak Taski Jontec Asset czy też Taski Jontec Tensol.

 

Czyszczenie okresowe podłóg sportowych PCV

W trakcie wykonywania czynności związanych z czyszczeniem okresowym pozbywamy się tych zabrudzeń, które nie zostały usunięte podczas czyszczenia bieżącego. Przykładem takich zabrudzeń mogą być między innymi ślady po obuwiu, zabrudzenia żywiczne. Do czyszczenia okresowego podłóg sportowych PCV bardzo dobrze sprawdza się preparat Taski Jontec Resin Remover.

 

Czyszczenie gruntowne podłóg sportowych PCV

Czyszczenie gruntowne wiąże się z usunięciem wszystkich zabrudzeń, jakie na podłodze się pojawiły. Usunąć można stare, zniszczone powłoki, a następnie nałożyć nowe. Do czyszczenia gruntownego sprawdzi się zdzieracz - Taski Jontec Radical Plus, a także wysoko połyskowa powłoka zabezpieczająca - Taski Jontec TimeSaver.

 

Jaki sprzęt/ maszyna będą odpowiednie do czyszczenia podłogi sportowej?

Sporo zależy od specyfiki konkretnej podłogi, jak i wielkości powierzchni, o którą należy zadbać. W wielu przypadkach korzystne okazuje się zastosowanie maszyny szorująco-zbierającej, maszyny jednotarczowej. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki sprzęt będzie odpowiedni do czyszczenia konkretnego typu powierzchni – skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać optymalne rozwiązanie, biorąc pod uwagę między innymi wielkość czyszczonej powierzchni, jej specyfikę, parametry urządzenia.

 

Utrzymywanie należytej czystości podłóg sportowych jest niezwykle ważne. Zanieczyszczenia (np. kurz, brud) mogą wpływać niekorzystnie na użytkowanie powierzchni, powodować jej uszkodzenie. Do mycia podłóg sportowych należy używać odpowiedni sprzęt oraz preparaty spełniające wymagane normy. Zawsze należy pamiętać o tym, aby środki czystości stosować zgodnie z zaleceniami podanymi przez producenta.

 

W pliku do pobrania zamieściliśmy ulotkę firmy Diversey dotyczącą czyszczenia i pielęgnacji podłóg sportowych PCV. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

Jeśli masz pytania dotyczące mycia i pielęgnacji podłóg sportowych, zapraszamy do kontaktu

Właścicielem niniejszej witryny jest firma Linea Jakubczyk - Kłeczek Spółka Jawna. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela strony.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Linea Jakubczyk – Kłeczek Spółka Jawna | ul. Technologiczna 44 | 35-213 Rzeszów | tel.kom.: 730 994 188 | mail: sklep@elinea.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium