Jak ograniczyć zużycie ręczników papierowych?

Jak ograniczyć zużycie ręczników papierowych?

Z ręczników papierowych korzystamy w wielu miejscach. Zapewniają odpowiedni poziom higieny, są łatwe w użyciu. Bardzo często stosowane są do osuszania rąk, ale mogą mieć zastosowanie również przy wycieraniu określonych powierzchni, myciu szyb. Korzystanie z papierów higienicznych nie musi wiązać się z koniecznością ponoszenia dużych wydatków.

Jak ograniczyć zużycie ręczników papierowych, a tym samym zaoszczędzić?

Warto zainwestować w odpowiedni podajnik i dobry jakościowo papier.

  • Profesjonalny podajnik na ręczniki – zarówno dobrze dobrany pojemnik na ręczniki składane, jak i pojemnik na ręczniki w roli może pomóc rozsądnie gospodarować papierem. Warto zwrócić uwagę na to, czy podajnik umożliwia pojedyncze dozowanie listków papieru (odcinek po odcinku). Chroni to przed przypadkowym wyciąganiem zbyt dużej ilości papieru. Redukując zużycie papieru chronimy też środowisko (mniejsze zużycie surowca, mniejsza ilości odpadów).
  • Dobry jakościowo, wydajny papier – warto kupować chłonne, wytrzymałe, przyjemne w dotyku ręczniki. Wystarczy niewielka ilość wysokiej jakości papieru, aby dokładnie i sprawnie osuszyć dłonie czy też wytrzeć konkretne powierzchnie.

Ręczniki w roli Autocut marki Papernet

 

Co jeszcze możesz zyskać decydując się na omawiane rozwiązanie: podajnik + papier?

Inwestując w odpowiedni podajnik i papier zapewniasz użytkownikom wysoki poziom higieny oraz komfort korzystania z pomieszczenia. Co więcej, zabezpieczasz papier przed zmoknięciem, wypadnięciem, a nawet kradzieżą (wiele dozowników ma opcję zamykania na kluczyk). To również przekłada się na oszczędności.

 

Ważne! Nie zapomnij, że zużyte ręczniki trzeba wyrzucić w odpowiednie miejsce. Potrzebny jest zatem kosz na odpady. Niestety, zdarza się czasem, że zużyte ręczniki lądują w toalecie. Może to powodować zatkanie kanalizacji. Jeśli takie przypadki mają miejsce, warto pomyśleć o ręcznikach z linii Papernet Dissolve Tech. Ręczniki te po przypadkowym wrzuceniu do toalety rozpuszczają się w wodzie, nie zapychają kanalizacji. Takie rozwiązanie również może pomóc Ci ograniczyć koszty – w tym przypadku te, które dotyczą usuwania niedrożności.

Ręczniki składane ZZ Papernet 411169

Wybór idealnego rozwiązania

Aby wybrać idealny dozownik i ręczniki warto zadać sobie kilka pytań dotyczących specyfiki miejsca, jak i częstotliwości użytkowania pomieszczenia. To, co w jednym pomieszczeniu sprawdzi się doskonale, nie zawsze będzie odpowiednie do innego wnętrza. Dozowniki na ręczniki papierowe sprawdzają się nie tylko w łazienkach, ale też w kuchniach, w biurach i innych miejscach.

Jeśli myślisz o zakupie dozownika na ręczniki papierowe, zapoznaj się z naszymi propozycjami dozowników za symboliczną złotówkę. Przy zakupie określonej ilości poszczególnych produktów, konkretny dozownik możesz otrzymać za 1 zł netto.

Nie trzeba wydawać majątku na ręczniki papierowe. Wybierając odpowiednie rozwiązania możesz być spokojny o komfort korzystania z ręczników, a także o swój portfel.

Właścicielem niniejszej witryny jest firma Linea Jakubczyk - Kłeczek Spółka Jawna. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela strony.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Linea Jakubczyk – Kłeczek Spółka Jawna | ul. Technologiczna 44 | 35-213 Rzeszów | tel.kom.: 730 994 188 | mail: sklep@elinea.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium