Kilka słów o mopach

Kilka słów o mopach

Wybierając wkład do mopa warto zwrócić uwagę na jego chłonność, materiał, z jakiego został wykonany. Nie bez znaczenia będzie szerokość/długość wkładu, skuteczność usuwania zabrudzeń, a nawet jego kształt. Istotne jest również to, czy wkład można łatwo wymienić po zużyciu. Mop musi być oczywiście dopasowany do konkretnego stelaża/uchwytu.

Mopowanie sprawdza się bardzo dobrze na powierzchniach stosunkowo niewielkich oraz tam, gdzie nie ma możliwości/potrzeby stosowania maszyn czyszczących. Przed przystąpieniem do mopowania należy oczywiście usunąć z podłogi luźne zabrudzenia.

 

Popularne rodzaje mopów

 

Mopy płaskie – umożliwiają stosunkowo szybkie i skuteczne mycie. Sprawdzają się bardzo dobrze na większych powierzchniach. Mopy płaskie mogą mieć różne rozmiary. Popularnością cieszą się zarówno mopy płaskie bawełniane, jak i mopy płaskie z mikrofazy. Dobry jakościowo mop płaski pozwala na szybkie mycie powierzchni podłogowych, bez pozostawiania niepotrzebnych smug. Łatwo jest utrzymać go w czystości.

 

Mopy paskowe – skutecznie usuwają zabrudzenia, zazwyczaj bardzo dobrze wchłaniają wodę, są łatwe do wyżymania. Utrzymanie czystości tego typu przedmiotu nie powinno być problematyczne. Na szczególną uwagę zasługują mopy paskowe o właściwościach antybakteryjnych, np. mop paskowy antybakteryjny Vileda SuperMop Ag niebieski. Zapewnia wysokie standardy higieny, pozwala na efektywne sprzątanie i łatwe docieranie do trudno dostępnych miejsc.

 

Mopy sznurkowe – usprawniają mycie podłogi, są proste w użytkowaniu. Wymagają dokładnego odciśnięcia. Mopem sznurkowym, podobnie jak mopem paskowym możemy łatwo dotrzeć do zakamarków. Są pomocne przy myciu nierównych powierzchni. Cena mopów sznurkowych przeważnie jest niewygórowana.

 

Mopy obrotowe – świetnie radzą sobie z zabrudzeniami, pozwalają na bezproblemowe dotarcie w różne miejsca. Użytkuje się je bardzo prosto. Tego typu mop należy używać z wiadrem wyposażonym w odpowiednią prasę. Warto pomyśleć o nabyciu gotowego zestawu, np. wiadro z wyciskarką i mopem obrotowym Vileda UltraSpin Mini.

 

Mopy do zamiatania – pozwalają na łatwe zamiatanie wielu powierzchni podłogowych. W asortymencie sklepu Linea dostępne są przydatne mopy akrylowe do zamiatania firmy Inter Mop. Mają właściwości antystatyczne, nadają się do różnych rodzajów posadzek. Posiadamy mop akrylowy do zamiatania Dust 60 cm, mop akrylowy do zamiatania Dust 80 cm, a także mop akrylowy do zamiatania Dust 100 cm. Na większych powierzchniach bardzo dobrze sprawdza się mop akrylowy, nożycowy do zamiatania 2 x 100 cm marki Falpi.

 

Mopy nożycowe – pomagają utrzymać porządek na średnich i dużych powierzchniach podłogowych. W naszej ofercie obecny jest wspomniany już wyżej mop akrylowy, nożycowy do zamiatania, a także mop bawełniany, nożycowy 2 x 100 cm.

 

 

Jak dbać o mopy?

 

Przybory do sprzątania powinny być utrzymane w należytej czystości. Należy systematycznie oczyszczać je z zabrudzeń. Pozwoli to sprzątać efektywniej (nie przenosimy brudu z mopa na sprzątaną powierzchnię), wpłynie też korzystnie na trwałość sprzętu. Pamiętajmy o tym, aby zapoznać się z zaleceniami producenta dotyczącymi czyszczenia konkretnego typu mopa.

Aby mopy czyściły skutecznie powierzchnie podłogowe same muszą być utrzymane w dobrym stanie. Jeśli mop uległ już zużyciu – należy go wymienić na nowy.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wkładów do mopów w naszym sklepie. Posiadamy różne typy wkładów. Dostępne są w wielu rozmiarach, a nawet opcjach kolorystycznych. Dostarczamy dobre jakościowo przybory znanych oraz cenionych firm.

Właścicielem niniejszej witryny jest firma Linea Jakubczyk - Kłeczek Spółka Jawna. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela strony.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Linea Jakubczyk – Kłeczek Spółka Jawna | ul. Technologiczna 44 | 35-213 Rzeszów | tel.kom.: 730 994 188 | mail: sklep@elinea.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium