Sposoby na ograniczenie zużycia papieru toaletowego. Zastosuj i oszczędzaj!

Sposoby na ograniczenie zużycia papieru toaletowego. Zastosuj i oszczędzaj!

Jak zmniejszyć zużycie papieru toaletowego?

Papier toaletowy to nasz codzienny "towarzysz". O tym jak ważna jest jego rola możemy przypomnieć sobie bardzo szybko wówczas, gdy go chwilowo zabraknie. Trudno wyobrazić sobie hotel, restaurację czy jakąkolwiek inną firmę bez dobrze wyposażonej toalety – jest to standard. Warto jednak pomyśleć nad tym:

  • czy zużycie papieru w konkretnym miejscu jest optymalne, czy papier nie jest marnowany?
  • czy (i jak) możemy zmniejszyć zużycie papieru toaletowego?
  • co zyskamy ograniczając marnowanie papieru toaletowego?

Zużycie papieru może być różne i nie zależy tylko i wyłącznie od osób korzystających z konkretnej toalety. Związane jest również z jakością papieru i jego zabezpieczeniem. Bardzo ważne jest zapewnienie użytkownikom produktu wysokiej jakości – czyli miękkiego, a zarazem chłonnego i wytrzymałego. Papier rozrywający się przypadkowo i strzępiący może zostać zużyty bardzo szybko – jakość przekłada się nierzadko na wydajność. Zabezpieczenie papieru toaletowego to kwestia równie istotna. Powinien mieć swoje stałe miejsce – najlepiej w podajniku. 

 

Czy możemy ograniczyć zużycie papieru toaletowego?

Naszym zdaniem – w wielu przypadkach zdecydowanie tak. Do rozwiązań, które pomagają zmniejszyć zużycie omawianego produktu zaliczymy:

  • kupowanie papieru wysokiej jakości (jego cena wcale nie musi być wysoka!)

Przy wyborze papieru ważna będzie między innymi długość rolki (lub ilość listków), gramatura, warstwy, zastosowany surowiec. Produkt powinien być przyjemny w dotyku i delikatny dla skóry. Wysoka jakość papieru przekłada się nie tylko na wydajność, ale też na komfort korzystania z produktu.

Zła jakość papieru lub całkowity jego brak w toalecie (czyli najgorsza opcja) może skutkować użyciem ręczników papierowych zamiast papieru. A to niestety może spowodować zapchanie toalety. Mamy w tym zakresie kilka podpowiedzi – sprawdź je tutaj.

  • zastosowanie podajników na papier

Odpowiednio dobrane podajniki to takie, które dobrze wyglądają, są użyteczne i pasują do konkretnego miejsca. Powinny być też właściwie rozmieszczone i prawidłowo zamontowane. Papier w podajniku jest zabezpieczony, nie musimy obawiać się np. że przypadkowo wypadnie.  Ciekawym rozwiązaniem są pojemniki z automatycznym systemem dozowania, podające pojedyncze porcje papieru. 

Przeczytaj również wpis: „Czy warto zainwestować w dozowniki łazienkowe?”.

Co nam to da, że ograniczymy marnowanie papieru?

Jeśli ograniczymy marnowanie papieru toaletowego to przede wszystkim zaoszczędzimy. Jednak stosowanie takich rozwiązań jak pojemnik na papier to nie tylko kwestia oszczędności, ale też zapewnienia użytkownikom wysokiego poziomu higieny. Rozsądne gospodarowanie papierem to także wyraz troski o środowisko naturalne.

Zobacz wpis „Czym się kierować przy wyborze papieru toaletowego”.

 

Jeśli zużycie papieru w Twojej toalecie jest optymalne – gratulujemy! Jeśli jest zbyt duże – zastanów się czy oferujesz użytkownikom papier dobry jakościowo i właściwie zabezpieczony.

Sprawdź nasze propozycje:

  • papierów toaletowych → tutaj
  • pojemników na papier toaletowy → tutaj

 

Chcesz kompleksowo wyposażyć firmę, hotel, toaletę publiczną lub inne miejsce? Skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy w doborze produktów z naszej oferty i zaproponujemy najlepsze w konkretnym przypadku rozwiązania w niewygórowanej cenie.

Właścicielem niniejszej witryny jest firma Linea Jakubczyk - Kłeczek Spółka Jawna. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela strony.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Linea Jakubczyk – Kłeczek Spółka Jawna | ul. Technologiczna 44 | 35-213 Rzeszów | tel.kom.: 730 994 188 | mail: sklep@elinea.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium