Zakup odpowiedniego kosza na odpady

Kosz firmy Alda

Czym się kierować przy wyborze pojemnika na odpady?

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego kosza na śmieci? A może planujesz nabycie większej ilości pojemników? Jeśli tak, zapraszamy Cię do lektury tekstu. Postaramy się omówić kluczowe kwestie, które naszym zdaniem są ważne przy wyborze kosza. 

Aby wybrać odpowiedni kosz na śmieci, warto zapoznać się z możliwościami, a przede wszystkim należy sprecyzować swoje oczekiwania. Innymi kryteriami będziemy się bowiem kierować przy zakupie kosza do pokoju hotelowego, kuchni czy łazienki, a innymi przy zakupie kosza do segregacji odpadów. Istotne jest zatem to, gdzie przedmiot będzie się znajdował (np. kosz wewnętrzny/kosz zewnętrzny) i w jaki sposób będzie użytkowany (np. intensywna/nieintensywna eksploatacja). Oczywiście w każdym przypadku warto postawić na takie aspekty jak sprawdzona marka, dobre jakościowo materiały czy też użyteczność produktu. Doceniajmy rozwiązania, które wykazują wysoką niezawodność.

 

Kosz pedałowy, kosz uchylny czy kosz otwarty?

Sposób otwierania kosza na odpady może być różny. Popularnością cieszą się zarówno kosze uchylne, kosze pedałowe, jak i kosze otwarte. Określanie któregoś z nich jako lepszy czy też gorszy nie jest w naszym odczuciu zasadne, ponieważ każde rozwiązanie może być odpowiednie w konkretnym przypadku i każde z nich ma pewne zalety.

Kosz otwarty pozwala na wygodne i sprawne wyrzucanie odpadów. Takie kosze mają nierzadko duże otwory wrzutowe, które umożliwiają łatwe usuwanie śmieci. Nie trzeba uchylać ani podnosić pokrywy. Zawartość kosza jest jednak widoczna, nie jest zabezpieczona. Taki kosz sprawdzi się w miejscach, gdzie brak zabezpieczenia odpadów nie będzie problematyczny. Zakupić można kosz bez żadnej pokrywy lub kosz z pokrywą otwartą. W przypadku kosza z pokrywą otwartą odpady są częściowo chronione. Wśród koszy z pokrywą otwartą na szczególną uwagę zasługują kosze o właściwościach przeciwpożarowych (tzw. kosze samogaszące).

Kosz pedałowy pomaga utrzymać porządek, zapewniając przy tym wysokie standardy higieny. Otwieranie pokrywy odbywa się bez użycia rąk, za pomocą pedału naciskanego stopą. Pokrywa chroni śmieci przed wypadnięciem. W niektórych koszach pedałowych obecne są pewne udogodnienia, wpływające pozytywnie na wygodę użytkowania przedmiotu. Wyszczególnić warto tu między innymi antypoślizgową nakładkę na pedale, gumową podstawę chroniącą podłogę przed niechcianymi zarysowaniami czy też możliwość blokowania klapy po otwarciu kosza, w pozycji pionowej.

Kosze uchylne również cieszą się szeroką popularnością – szczególnie w mieszkaniach, biurach, lokalach użytkowych. Pozwalają na sprawne wyrzucanie odpadów, a jednocześnie chronią zawartość kosza dzięki obecności pokrywy. Kosz jest zamknięty, a jego zawartość jest niewidoczna. Pokrywa uchyla się tylko wówczas, gdy chcemy wyrzucić śmieci. Kosze są wygodne w użytkowaniu, łatwo jest utrzymać je w czystości.

 

Kosze do wnętrz: metalowe czy plastikowe?

Kosze na śmieci znajdują się w wielu pomieszczeniach. Można powiedzieć, że to nasi stali towarzysze. Wśród popularnych koszy do wnętrz wyszczególnić można te, które wykonane zostały z metalu, jak i te, które wykonane zostały z plastiku. Warto zatem zastanowić się, jaki pojemnik w konkretnym przypadku sprawdzi się najlepiej. Nie bez znaczenia będzie również to, które modele przypadną nam do gustu i będą według nas atrakcyjne wizualnie. Kosz może być elementem, który w sposób ciekawy wpasuje się w wygląd pomieszczenia. Jako przykład prezentujemy poniżej zdjęcie z montażu, który wykonaliśmy, gdzie kosz na śmieci idealnie komponuje się z dozownikami – w tym przypadku marki Lucart Professional.

Ważne jest, aby dopasować kosz do specyfiki konkretnego wnętrza, a także do swoich oczekiwań. Kosze plastikowe są stosunkowo lekkie, łatwe w utrzymaniu czystości, wykazują zadowalającą odporność na wilgoć. Kosze metalowe nierzadko oceniane są jako wytrzymałe i solidne. Nowoczesne kosze metalowe pasują do wielu pomieszczeń, nadają im ciekawy charakter. Zarówno dobry jakościowo kosz metalowy, jak i solidny kosz plastikowy sprawdzi się doskonale w biurach, domach, łazienkach, kuchniach.

 

Co zatem warto wziąć pod uwagę przy wyborze kosza do pomieszczeń?

  •  pojemność kosza
  •  sposób otwierania
  •  wygląd/kolor
  •  jakość zastosowanych do produkcji kosza materiałów
  •  dodatkowe funkcjonalności/udogodnienia (np. antypoślizgowy spód, który chroni podłogę przed przypadkowym zarysowaniem).

 

Wytrzymałe, użyteczne i estetyczne kosze parkowe

Kosze na odpady powinny znajdować się nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale też na zewnątrz – by umożliwić poszczególnym osobom bezproblemowe wyrzucanie odpadów. Ciekawym rozwiązaniem są kosze parkowe, które pomagają zadbać o porządek w miejscach publicznych. Takie kosze mają różne pojemności, różnią się także wyglądem – dzięki temu wybrać można idealne rozwiązanie do konkretnego miejsca. Przy zakupie takiego kosza warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów został wykonany, czy ma odpowiednią ochronę antykorozyjną. Nie bez znaczenia jest także to, w jaki sposób jest mocowany do podłoża, czy stoi stabilnie. Nabyć można zarówno kosze parkowe z daszkiem, jak i kosze parkowe otwarte.

 

Jak wybrać najlepszy kosz do segregacji odpadów?

Najlepszy kosz do segregacji odpadów to taki, który okaże się solidny i trwały, a przy tym będzie dobrze spełniał swoje zadania. Powinien być wygodny w użytkowaniu, bezproblemowy w utrzymaniu czystości. Idealnie byłoby również, gdyby nie tylko nie odstraszał wyglądem, ale wręcz prezentował się ciekawie i niebanalnie. Interesującym rozwiązaniem są kosze do segregacji odpadów firmy Alda. Są dobrze oznaczone, ułatwiają zdecydowanie segregowanie śmieci, mają różne pojemności (do wyboru). Przystosowane są do segregacji papieru, szkła, metalu i plastiku, bio odpadów, a także odpadów zmieszanych. Co ważne - mogą być użytkowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Do niekwestionowanych zalet koszy do segregacji odpadów firmy Alda należy:

  •  solidne wykonanie i estetyczny wygląd
  •  zastosowanie dobrych jakościowo materiałów
  •  bardzo dobre oznaczenie rodzaju odpadu
  •  gumowy, antypoślizgowy spód, który wpływa korzystnie na stabilność przedmiotu.

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego segregacja odpadów jest tak ważna?

Korzyści wynikających z prawidłowej segregacji odpadów jest wiele – przede wszystkim dbamy o środowisko, pozyskujemy surowce wtórne, oszczędzamy zasoby przyrody. Posiadanie odpowiednich koszy zdecydowanie ułatwia poprawną segregację śmieci.

 

Koszopopielnica jako funkcjonalne połączenie kosza z popielniczką

Koszopopielnica to ciekawe i funkcjonalne połączenie kosza na śmieci z popielniczką. Sprawdza się świetnie w tych miejscach, w których dozwolone jest palenie papierosów. Przedmiot pozwala na zachowanie porządku, a przy tym umożliwia bezpieczne zgaszenie papierosa. Dobrze byłoby wybrać taką koszopopielnicę, która jest solidna, odporna na uszkodzenia, użyteczna. Nie bez znaczenia przy podejmowaniu decyzji o zakupie będzie określenie jaką koszopopielnica ma mieć pojemność. Warto zweryfikować czy jest stabilna, czy pasuje do konkretnego miejsca, czy można ją łatwo opróżnić.

 

Kosze na śmieci znajdują się prawie wszędzie – między innymi w domach, w firmach, w obiektach użyteczności publicznej, w parkach, na ulicach. Pozwalają sprawnie usuwać, segregować odpady. Warto wybierać kosze trwałe i funkcjonalne, pasujące do specyfiki konkretnego miejsca. Kosz może być nie tylko ważnym elementem pomagającym zachować porządek, ale też ciekawą ozdobą miejsca, w którym się znajduje.

Jeśli chciałbyś uzyskać szersze informacje na temat konkretnego rozwiązania czy też modelu kosza, który mamy w ofercie, zapraszamy Cię serdecznie do kontaktu.

Właścicielem niniejszej witryny jest firma Linea Jakubczyk - Kłeczek Spółka Jawna. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela strony.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Linea Jakubczyk – Kłeczek Spółka Jawna | ul. Technologiczna 44 | 35-213 Rzeszów | tel.kom.: 730 994 188 | mail: sklep@elinea.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium