Jak dbać o porządek w łazience i toalecie?

Cif Washroom 2in1 płyn do mycia łazienek 750 ml

Czysta, zadbana łazienka i toaleta

Utrzymanie czystości w łazience i toalecie jest bardzo ważne – i chodzi tu nie tylko o estetykę pomieszczenia, ale również o bezpieczeństwo korzystania z niego. Sprzątać należy dokładnie, pamiętając o trudno dostępnych miejscach, zakamarkach. Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków czyszczących do łazienek możemy pozbyć się zarówno widocznych zabrudzeń, jak i wielu niewidocznych mikroorganizmów.

 

Funkcjonalność łazienki, a sprzątanie

Już na etapie urządzania łazienki warto pomyśleć o pewnych rozwiązaniach, które będą pozytywnie wpływały na utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Mowa jest tu zarówno o zastosowaniu konkretnych rozwiązań (np. podajniki na papier, mydło), jak i umieszczeniu ich w odpowiednich miejscach. Korzystanie z łazienki powinno być wygodne i bezproblemowe. Zagospodarowanie pomieszczeń w sposób przemyślany może również ułatwiać sprzątanie.

 

Jakie preparaty do czyszczenia łazienek i toalet warto zakupić?

Przedstawiamy kilka preparatów, które zdecydowanie przydają się podczas sprzątania łazienek oraz toalet. 

 

Preparat do codziennego mycia łazienki

Zdecydowanie warto zainwestować w preparat przeznaczony do codziennego mycia powierzchni łazienkowych. Bardzo dobrze sprawdza się Cif Professional Washroom 2 in 1 firmy Diversey (Cif Washroom 2in1 płyn do mycia łazienek 750 ml, Cif Washroom 2in1 płyn do mycia łazienek 5 L). Środek efektywnie usuwa brud, osad kamienny, osady mydła z wodoodpornych powierzchni w łazienkach i toaletach. Po zastosowaniu preparatu powierzchnie są nie tylko czyste, ale również lśniące. Dzięki temu prezentują się bardzo estetycznie.

 

Środek do mycia i dezynfekcji powierzchni w łazienkach

Skutecznymi środkami do mycia i dezynfekcji wielu powierzchni są preparaty: Domestos Pine Fresh płyn do mycia toalet 5 L, Domestos Citrus Fresh płyn do mycia toalet 5 L, Domestos Red Power płyn do mycia toalet 5 L. Wykazują działanie przeciwko bakteriom, wirusom, grzybom. Można je stosować do mycia i dezynfekcji takich powierzchni jak kafelki, podłogi, wanny, muszle toaletowe, umywalki.

 

Mleczko do czyszczenia powierzchni

W łazienkach przydaje się również mleczko, które można zastosować do czyszczenia wielu powierzchni. Warto postawić na uniwersalne mleczko do czyszczenia, które jest delikatne dla mytych powierzchni. Zdecydowanie polecamy mleczka do czyszczenia powierzchni firmy Diversey:

 

Odpowiedni preparat do mycia luster

Lustra znajdują się w wielu łazienkach i stanowią bardzo ważny element tego wnętrza. Co oczywiste – powinny być czyste i lśniące. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do tego typu powierzchni. Ważne jest, aby środek był wygodny w zastosowaniu, a przy tym skuteczny. Nie może pozostawiać smug ani zacieków. Do mycia luster możemy polecić preparat Cif Window & Multisurface Cleaner płyn do mycia okien, szyb, luster 750 ml, Cif Window & Multisurface Cleaner płyn do mycia okien, szyb, luster 5 L.

 

Skuteczny środek do czyszczenia muszli klozetowych

Do czyszczenia muszli klozetowej dobrze jest zastosować środek o odpowiednich właściwościach. Powinien skutecznie czyścić, pozostawiać przyjemny zapach. Bardzo dobrze do czyszczenia muszli klozetowych sprawdza się Domestos Toilet Limescale Remover. Produkt skutecznie usuwa kamień wapienny, a dodatkowo eliminuje niekorzystne zapachy. Znajduje się w butelce z dozownikiem. Przydatne w utrzymaniu czystości muszli klozetowych są również specjalne kostki - Domestos Rim Blocks Ocean, Domestos Rim Blocks Citrus. Dzięki kostce toaleta jest czyszczona przy każdym spłukaniu. W naszym sklepie dostępne są również kostki do pisuarów Domestos Professional Urinal Blocks.

 

Systematyczne i dokładne sprzątanie łazienki/toalety

Aby zapewnić odpowiednią higienę w pomieszczeniach musimy pamiętać o regularnym wykonywaniu czynności porządkowych. W łazienkach systematyczne sprzątanie jest bardzo ważne. Nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, gdy brud się nawarstwia, staje się trudny do usunięcia. Jeśli jednak tak się zdarzy, należy zastosować odpowiednie preparaty, które pozwolą skutecznie usunąć uporczywe zanieczyszczenia.

Środki czyszczące należy stosować zgodnie z zaleceniami podanymi przez producenta. Preparaty muszą być odpowiednie do czyszczonych powierzchni.

 

Czy dozownik na mydło i papier może pomóc w utrzymaniu porządku w łazience?

Do łazienki zakupić można pojemnik na papier toaletowy, pojemnik na ręczniki papierowe. Zdecydowanie przydają się również dozowniki mydła i płynów dezynfekcyjnych. Dzięki zastosowaniu podajników papiery oraz mydła mają swoje miejsce i nie są przekładane z kąta w kąt. Co więcej – zapewniony jest właściwy poziom higieny (np. papier jest chroniony przed zmoknięciem, mydło przed przypadkowym rozlaniem). Dozowana jest odpowiednia porcja mydła czy też papieru, ograniczone jest marnowanie wkładów. Pojemniki na papier i mydło to rozwiązanie wygodne w użytkowaniu, higieniczne, a przy tym wydajne. Wybierając dobre jakościowo, stylowe podajniki dbamy o estetykę pomieszczenia i jego funkcjonalność. Wpływa to korzystnie na utrzymanie porządku w łazience.

W łazience przydaje się również zdecydowanie kosz na odpady.

 

Właścicielem niniejszej witryny jest firma Linea Jakubczyk - Kłeczek Spółka Jawna. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela strony.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Linea Jakubczyk – Kłeczek Spółka Jawna | ul. Technologiczna 44 | 35-213 Rzeszów | tel.kom.: 730 994 188 | mail: sklep@elinea.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium