Czym się kierować przy wyborze dozownika na ręczniki jednorazowe?

Dozownik ręczników papierowych – jak wybrać odpowiedni?

Dozownik ręczników papierowych – jak wybrać odpowiedni?

Przedstawiamy wskazówki, które mogą okazać się pomocne przy wyborze pojemnika na ręczniki jednorazowe. Podkreślamy jednak, że nie ma idealnego rozwiązania, które w każdym przypadku sprawdzi się tak samo dobrze. To, co w jednym miejscu będzie rozwiązaniem optymalnym, w innym może okazać się niewłaściwe. Wiele zależy od specyfiki konkretnego obiektu, a także od częstotliwości użytkowania przedmiotu. Jeśli chcesz uzyskać indywidualne wsparcie przy wyborze podajnika do twojego obiektu – skontaktuj się z nami.

 

Zakup i użytkowanie dozownika na ręczniki papierowe - krótki poradnik:

  • Postaw na wysoką jakość dozownika, solidną obudowę i estetyczny design.
  • Zwróć uwagę na jego pojemność, sposób uzupełniania wkładu, system zamykania.
  • Dobierz system dozowania ręczników do specyfiki obiektu, potrzeb użytkowników.
  • Uzupełniaj pojemnik ręcznikami o dobrych parametrach.
  • W pobliżu dozownika postaw kosz na odpady.

 

Nie oszczędzaj przesadnie na dozowniku, ta inwestycja szybko się zwraca

Wybór odpowiedniego dozownika pozwala odczuwalnie zaoszczędzić. Warto postawić na rozwiązanie, które skutecznie zabezpiecza papier przed zabrudzeniem, a jednocześnie zapobiega pobieraniu zbyt dużej ilości ręcznika. Wiele dozowników posiada opcję zamknięcia na kluczyk, co stanowi zabezpieczenie przed kradzieżą wkładu. Inwestując w rozwiązanie solidne i funkcjonalne mamy pewność, że przedmiot będzie należycie spełniał swoje zadania przez długi czas. Dzięki odpowiednio dobranym dozownikom możemy korzystać z ręczników papierowych w sposób komfortowy i higieniczny.

Przeznaczenie dozownika – obiekty o dużym czy niewielkim natężeniu ruchu?

W Linea znajdziesz zarówno pojemniki na ręczniki w roli, jak i pojemniki na ręczniki w składce do większych i mniejszych obiektów - między innymi do hoteli, restauracji, szkół, biurowców, placówek medycznych, obiektów SPA, restauracji, warsztatów, serwisów.

Do miejsc, w których mamy do czynienia z dużym i średnim przepływem osób polecamy solidne i pojemne rozwiązania podające ręcznik listek po listku, np. dozowniki z automatycznym systemem odcinania papieru czy też dozowniki na ręczniki wielopanelowe. Wybierając pojemnik mieszczący dużą rolę/składkę papieru ograniczamy częstotliwość wymiany wkładu. Pojedyncze dozowanie listków minimalizuje ryzyko przypadkowego wyciągania zbyt dużej ilości papieru. Ciekawym rozwiązaniem są również podajniki na ręczniki odwijane od środka.

W miejscach o niewielkim przepływie osób wyżej wymienione dozowniki również znajdują zastosowanie. Dodatkowo rozważyć można zakup cieszących się popularnością dozowników na ręczniki składane V (tzw. ZZ).

Z czego wynika popularność dozowników tzw. „zzetek”?

  • zajmują niewiele miejsca
  • zazwyczaj są niedrogie
  • są łatwo dostępne.

Warto zwrócić uwagę, aby dozownik nie miał zbyt dużego ani zbyt małego otworu, który może sprzyjać wyciąganiu dużej ilości ręczników jednorazowo. Nie jest to raczej rozwiązanie, które polecamy do intensywnie użytkowanych miejsc. Jest jednak wiele obiektów, w których tego typu podajnik należycie spełnia swoje zadanie.

Dozownik na ręczniki i kosz na odpady - dobrana para

Zużyte ręczniki jednorazowe powinny trafić do kosza na odpady. Zadbaj zatem, aby w pomieszczeniu znalazł się taki pojemnik. W przeciwnym razie zużyte ręczniki papierowe mogą wylądować na podłodze lub w toalecie, powodując jej zapchanie.

Zobacz wpis: "Jak uniknąć problemu zapchania toalety ręcznikami papierowymi".

Istotny aspekt wizualny

Wygląd podajnika to element, którego zdecydowanie nie należy pomijać. Pomieszczenia wyposażone w podajniki z jednej linii prezentują się elegancko i spójnie. Nie oznacza to jednak, że nie da się stworzyć estetycznej aranżacji z dozownikami pochodzącymi z różnych serii.

Wysoka jakość ręczników jednorazowych, a ograniczone zużycie papieru

W przypadku dobrych jakościowo ręczników nierzadko wystarczy jeden listek, aby skutecznie osuszyć dłonie. Istotna będzie gramatura produktu, zastosowany surowiec a nawet ilość warstw. Zwracaj również uwagę na to ile metrów papieru lub listków jest w roli/składce.

Zobacz wpis: "Jak ograniczyć zużycie ręczników papierowych?"

Czy wiesz, że w podobnej cenie do standardowych ręczników papierowych dostępne mogą być rozwiązania oferujące dodatkowe funkcjonalności?

Firma Papernet dostarcza produkty wykonane w określonych technologiach, np.:

Papernet Dry Tech – dzięki specjalnej technologii produkcji ręczniki papierowe i czyściwa Dry Tech są miękkie, bardzo chłonne i wytrzymałe. Wystarczy niewielka ilość papieru, aby skutecznie osuszyć dłonie czy też wytrzeć konkretne powierzchnie. Przekłada się to na mniejsze zużycie ręczników – rozwiązanie jest korzystne dla naszej kieszeni, a także otaczającego środowiska (mniejsza ilość odpadów).

Papernet Defend Tech – linia pomaga zachować wysoki poziom higieny, oferuje przemyślane, dobre jakościowo rozwiązania do różnego typu obiektów. Prezentowana linia zawiera papiery higieniczne o dobrych parametrach, a także dozowniki o właściwościach antybakteryjnych. Dozownik antybakteryjny wraz z odpowiednim papierem wspomaga profilaktykę i ochronę przed niebezpiecznymi mikroorganizmami.

Papernet Dissolve Tech – łatwo rozpuszczalne papiery toaletowe i ręczniki papierowe ograniczają ryzyko zatkania kanalizacji. Bardzo dobrze sprawdzają się w miejscach o dużym przepływie osób i wszędzie tam, gdzie pojawia się ryzyko zatkania kanalizacji. Papiery toaletowe i ręczniki wytwarzane w technologii Dissolve Tech nadają się do używania w obiektach użyteczności publicznej, hotelach, restauracjach, w pociągach, na kempingach i w wielu innych miejscach.

Ręczniki Papernet Dissolve Tech 411169   Ręczniki Papernet Dry Tech 407552   Ręczniki Papernet Defend Tech 412090

Sprawdź ofertę solidnych i funkcjonalnych pojemników na ręczniki

W naszym sklepie dostępne są stylowe i użyteczne dozowniki i pojemniki cenionych marek. Bogata oferta pozwala dobrać rozwiązanie pasujące do każdego niemal wnętrza.

Oferujemy szeroki wybór dozowników za symboliczną złotówkę!

Przy zakupie określonej ilości papieru konkretny dozownik możesz otrzymać za symboliczną złotówkę. Sprawdź nasze aktualne zestawy promocyjne.

Pojemnik na ręczniki w roli Autocut Papernet biały za 1 zł przy zakupie 4 opakowań ręczników Pojemnik na ręczniki składane ZZ Lucart czarny za 1 zł przy zakupie 3 opak. ręczników Ellis

Doceniamy stałych klientów

Osoby, które systematycznie kupują u nas wkłady do dozowników mogą liczyć na wsparcie wówczas, gdy podajnik z jakiegoś powodu ulegnie uszkodzeniu. W takim przypadku prosimy o kontakt, w celu wypracowania rozwiązania, które nie wymaga od klienta ponoszenia odczuwalnych kosztów zakupu nowego podajnika.

Zapewniamy bezpłatne wsparcie przy montażu klientom z regionu

Klienci mieszkający w województwie podkarpackim, którzy zakupili większą ilość podajników w Linea mogą liczyć na wsparcie przy ich montażu (jeśli pojawi się taka potrzeba). Mamy bardzo duże doświadczenie w tym zakresie i doskonale wiemy jak rozmieścić pojemniki, aby korzystanie z nich było maksymalnie wygodne i bezproblemowe.

Właścicielem niniejszej witryny jest firma Linea Jakubczyk - Kłeczek Spółka Jawna. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela strony.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Linea Jakubczyk – Kłeczek Spółka Jawna | ul. Technologiczna 44 | 35-213 Rzeszów | tel.kom.: 730 994 188 | mail: sklep@elinea.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium